بهره برداری از خط آهن میانه تا باسمنج تا سال آینده/ پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه ایستگاه راه‌آهن بستان‌آباد
بهره برداری از خط آهن میانه تا باسمنج تا سال آینده/ پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه ایستگاه راه‌آهن بستان‌آباد

استاندار آذربایجان شرقی گفت: امیدواریم تا سال آینده خط آهن میانه تا باسمنج آماده بهره‌برداری شود.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در حاشیه بازدید از روند عملیات اجرایی پروژه راه‌آهن تبریز-میانه در محور بستان‌آباد با اشاره به اتمام عملیات اجرایی این پروژه در مسیر میانه تا بستان‌آباد، گفت: در حال حاضر ایستگاه راه‌آهن بستان‌آباد نیز حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای سرعت بخشیدن به اجرای آن پیگیر تزریق اعتبار مورد نیاز هستیم.

وی افزود: خوشبختانه عملیات زیرسازی در محور بستان‌آباد تا باسمنج به طول ۲۹ کیلومتر نیز انجام شده و پیمانکاران با تجهیزات کامل در حال اجرای پروژه هستند.

خدابخش با اشاره به وجود ۵ پل در مسیر این پروژه، اظهار داشت: در حال حاضر به منظور تامین ورق برای احداث این پل‌ها حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در سفر آقای نوبخت معاون رئیس جمهور به تبریز دستور لازم صادر شد و در این زمینه پیگیر جذب اعتبار هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: امیدواریم با دریافت این اعتبار و تامین ورق‌های مورد نیاز، تا سال آینده خط آهن میانه تا باسمنج آماده بهره‌برداری شود.

خدابخش با بیان این که امسال بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه جذب شده است، گفت: با توجه به تخصیص اعتبار بیش از ۸۳ درصد فعلا نگران بودجه اجرایی نیستیم.

وی ادامه داد: از باسمنج تا ائل‌گلی نیز یک پل به طول یک کیلومتر پیش‌بینی شده است که برای احداث این پل اعتبار زیادی نیاز است و ما در حال حاضر برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه تا باسمنج تمرکز کرده‌ایم.

انتهای پیام/