وقتی پاداش‌های نجومی هم به فهرست افتخارات مسئولان اضافه می‌شود!
وقتی پاداش‌های نجومی هم به فهرست افتخارات مسئولان اضافه می‌شود!

بعد از املاک نجومی شهردار سابق تهران که در راستای کمک به بی بضاعتان صورت گرفته بود! و نیز فیش های نجومی دولتی ها، اوقاف در تبریز کولاک کرد تا پاداش های نجومی هم به فهرست افتخارات مسئولان افزوده شود.

عصرتبریز، وحید خدادادی: نوبتی هم که باشد، نوبت پاداش های نجومی بود تا کلکسیون بی انصافی های مسئولان تکمیل شود. بعد از املاک نجومی شهردار سابق تهران که در راستای کمک به بی بضاعتان صورت گرفته بود! و نیز فیش های نجومی دولتی ها، اوقاف در تبریز کولاک کرد تا پاداش های نجومی هم به فهرست افتخارات مسئولان افزوده شود.

به دنبال انتشار نامه ی مدیرکل اوقاف و امور خیریه ی آذربایجانشرقی مبنی بر مطالبه پاداش یک و نیم میلیارد تومانی برای خود و ۶ تن دیگر از همکاران جهت احیاء موقوفات پروژه پاداش های نجومی هم به همت این بزرگواران رسما کلید خورد و موجی از واکنش ها و انتقادات را در فضای مجازی و افکار عمومی برانگیخت. در وانفسای سکوت همیشگی رسانه های استان به جز یکی دو پایگاه خبری بقیه دوستان همت شان بر این بود تا با سکوت از کنار موضوع رد شوند و البته برخی از خبرنگاران هم به طنز تلخ روی آوردند و در فضای مجازی به این نامه واکنش نشان دادند.

البته این رویه مرسوم و ناپسند در این دیار مسبوق به سابقه است و در داستان شهرداری و شورا و چندین و چند مورد دیگر، دوستان رسانه ای تقیه پیشه کردند و اعتراض را در سکوت دیدند! فارغ از گرایشات سیاسی مواضع آناج در این خصوص قابل تحسین بود. البته این سکوت به جامعه رسانه ای استان محدود نمی شود و از جمع نمایندگان استان جز سعیدی بقیه بزرگواران رویه رسانه ها را در پیش گرفتند و از مسئولان استانی هم تقریبا هیچ!

اما از سکوت رسانه ها که بگذریم توضیحات کج دار و مریز مدیر کل محترم اوقاف هنوز افکار عمومی را قانع نکرده است که چرا در شرایط حساس اقتصادی چنین درخواستی را داشته است؟ در خصوص انتشار چنین نامه ای گفته بود: این نامه در حد پیش نویس است و قرار نیست که این مبلغ پرداخت شود، ما ارزش کار را به سازمان گفته ایم! این گفته ها از آن توجیهات کهکشانی است که خود جناب مصائبی هم شاید بعد از ایراد آن سخنان از گفته خود متعجب باشد و باور آن برای خودش هم سخت باشد. متعاقب این گفته ها هم معاون حقوقی سازمان اوقاف کشور ضمن رد ادعای اوقاف استان خبر درخواست پاداش از سوی مدیر کل را تایید کرد.

البته نمونه چنین درخواست هایی را در سپهر سیاسی کشور کم نداریم و شهردار بزرگواری همین چندی پیش در نامه ای به خود درخواستی را مطرح و در نامه ای دیگر آن درخواست را تایید کرده بود! انتشار این نامه از جهاتی چند مورد توجه است، از آن جهت که وقف سنتی حسنه در مکتب اسلام است و انتشار چنین اخباری باعث بدبینی افکار عمومی به نهاد متولی امر حسنه وقف است! لذا بهتر بود جنابشان به جای ایراد بهانه های واهی و قبل از آن که بیش از این اصل وقف زیر سوال برود، دل از کرسی ریاست می برید. اما چه می شود کرد که مدیریت دلبری ها دارد و افسونگری ها!

در وضعیت کنونی که بیش از گذشته لزوم اعتماد سازی میان مسئولان و مردم احساس می شود، بهتر است مسئولان امر در رفتار و اعمالشان دقت بیشتری نمایند که گاهی ممکن است عملکردشان نه تنها به از بین رفتن دیوار اعتماد کمک نماید، برخی سنت های حسنه را که از دیرباز در قاموس فرهنگی این مردم جای دارد، زیرسوال برد.

در شرایطی که کارخانجات از پرداخت حقوق معوقه کارگران عاجزند و دولت برای تامین بودجه جاری و عمرانی با هزارویک مشکل مواجه است، در شرایطی که خبر وجود مدارس کپری در استان شوک آفرین است و سلسله ای شرایط دیگر، چنین درخواستی برخلاف اخلاق، انصاف و عدالت است، خصوصا برای عزیزی که رفتارش ممکن است نه خود که به شان روحانیت و ارزش معنوی وقف لطمه وارد نماید.

انتهای پیام/