پیشنهاد ارائه پیش‌نویس سند آسیب‌های اجتماعی به مجلس
پیشنهاد ارائه پیش‌نویس سند آسیب‌های اجتماعی به مجلس
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز بر ضرورت‌ تشکیل جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی کلانشهرها با کمیسیون اجتماعی مجلس جهت‌ نهایی کردن طرح جامع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حمیدی معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز و مسئول کمیته اجتماعی کلانشهرهای کشور در چهل و سومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع کلانشهرهای کشور که به میزبانی کلانشهر مشهد برگزار شد، ضمن ارایه گزارش عملکرد این کمیته افزایش بهره وری اجتماعی در حوزه مدیریت آسیب های اجتماعی در کلانشهرهای ایران را هدف اصلی کمیته اجتماعی کلانشهرها عنوان کرد.

وی، افزایش اثربخشی اجتماعی در حوزه مدیریت آسیب‌های اجتماعی در کلانشهرهای ایران، شناسایی و استخراج موضوعی آسیب‌های اجتماعی در کلانشهرها، افزایش کارایی اجتماعی در حوزه مدیریت آسیب‌های اجتماعی در کلانشهرهای ایران و استفاده از ظرفیت‌های آمایش شهری در حوزه آسیب‌های اجتماعی و تهیه شناسنامه اجتماعی شهرها را از دیگر اهداف کمیته اجتماعی کلانشهرهای کشور بیان کرد.

مسئول کمیته اجتماعی کلانشهرهای کشور گفت: در گام اول پس از تشکیل گروه مجازی کمیته آسیب‌های اجتماعی و دعوت مدیران و نمایندگان معرفی شده چهارشنبه‌های آسیب‌شناسی شکل گرفت و بر این اساس هر یک هفته در میان یک چهارشنبه برای برگزاری وبینار با موضوع پیشنهادی همان کلانشهر مشخص شد.

وی با بیان اینکه سند توانمندسازی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی (رصد اجتماعی و تهیه شناسنامه اجتماعی محلات) توسط شهرداری تبریز تهیه شده است، گفت: این سند با توجه به اسناد بالادستی که به شهرداری‌ها اجازه و اختیار می‌دهد تا در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی جامعه فعالیت کنند، تدوین شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز با بیان اینکه بحث آسیب های اجتماعی در جامعه علیرغم شیوع ویروس منحوس کرونا دغدغه کمیسیون‌های آسیب‌های اجتماعی شهرداری‌ها به شمار می‌رود، اظهار داشت: در برگیرنده تمامی مسائل و نیازهای مشترک کلانشهرها در حوزه‌های مختلف اجتماعی همچون محله‌محوری، مشکلات مربوط به نهاد خانواده، اعتیاد و … از جمله مفاد این طرح میباشد.

وی افزود: در صورت نهایی شدن، این طرح در قالب سند اجرایی برای کلانشهرها اجرایی می‌شود.