کودکان و اطفال قربانیان اصلی تکدی‌گری
کودکان و اطفال قربانیان اصلی تکدی‌گری
رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: متاسفانه در برخی شهرها تکدی‌گری حرفه‌ای وجود دارد و قربانی اصلی این موضوع کودکان و اطفال هستند.

به گزارش عصرتبریز، موسی خلیل‌اللهی با اشاره به موضوع تبریز شهر بدون گدا، اظهار کرد: متاسفانه در برخی شهرها تکدی‌گری حرفه‌ای وجود دارد و قربانی اصلی این موضوع کودکان و اطفال هستند که با به کارگیری به این منظور مورد ظلم قرار می‌گیرند.

وی افزود: قطعا نیازمند در شهر وجود دارد، اما موضوع شهر بدون گدا مربوط به روحیه ولایت‌پذیری و دین‌داری مردم تبریز و آذربایجان و وجود خیریه‌های متعدد که نیازمندان واقعی را شناسایی و تحت پوشش قرار می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه خیریه‌های استان در حوزه‌های مختلف کارهای بزرگی در استان و حتی خارج از استان انجام داده‌اند، بیان کرد: خیّران استان در راستای حمایت از زندانیان در ستاد دیه استان سالانه بیش از میلیاردها خدمات ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به افتتاح محل جدید بند نسوان زندان مرکزی تبریز، خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌هایی که در خصوص بند نسوان وجود داشت، عمده اعتبارات مالی بند نسوان از طریق خیّرین هیئت جان نثاران استان تامین و فضای فیزیکی لازم برای طبقه‌بندی و حرفه آموزش و آموزش فراهم شده است.