هدایت پساب تصفیه شده فاضلاب دوازده شهر آذربایجان غربی به دریاچه ارومیه
هدایت پساب تصفیه شده فاضلاب دوازده شهر آذربایجان غربی به دریاچه ارومیه

عصر تبریز: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی گفت: پساب تصفیه شده فاضلاب دوازده شهر حوضه آبریز دریاچه ارومیه به این دریاچه سرازیر می شود. رسول اکبری افزود: شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی موظف است درقالب مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه پساب تصفیه شده فاضلاب دوازده شهر را به سمت این دریاچه سرازیر […]

عصر تبریز: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی گفت: پساب تصفیه شده فاضلاب دوازده شهر حوضه آبریز دریاچه ارومیه به این دریاچه سرازیر می شود.

رسول اکبری افزود: شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی موظف است درقالب مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه پساب تصفیه شده فاضلاب دوازده شهر را به سمت این دریاچه سرازیر کند که اقدامات اجرایی این پروژه ها در دستور کار قرار داده شده است.

وی با بیان اینکه در سال نود و سه اعتباری بالغ بر یکصد و ده میلیارد ریال از محل اعتبارات احیای دریاچه ارومیه برای اجرای پروژه های سامانه های فاضلاب شهری اختصاص یافته است، اظهار کرد: در حال حاضر احداث تصفیه خانه فاضلاب و شبکه های انتقال و جمع آوری باران در شهرهای ارومیه، شاهیندژ و شهرک گلمان در دست اجرا است.

اکبری پیشرفت اجرایی ایجاد سامانه تصفیه خانه های ارومیه و شاهیندژ را در حدود چهل درصد عنوان و تصریح کرد: عملیات اجرای سامانه تصفیه خانه شهرک گلمان نیز از چهارده درصد پیشرفت برخوردار است.

وی اضافه کرد: برای اجرای تمامی پروژه های تصفیه خانه های فاضلاب و شبکه های انتقال در آذربایجان غربی چهار هزار میلیارد ریال اعتبار لازم است که سه هزار میلیارد ریال آن از محل اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه و مابقی از محل ردیف های اعتباری شرکت آب و فاضلاب کشور تامین می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: تمامی پروژه های در دست اجرای این شرکت تا پایان سال نود و شش به اتمام رسیده و سالانه یکصد و پنچ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده تحویل دریاچه ارومیه خواهد شد.