افزایش ۲٫۶ دهم درجه ای دما در آذربایجان شرقی/ کاهش ۱۸ درصدی بارندگی ها
افزایش ۲٫۶ دهم درجه ای دما در آذربایجان شرقی/ کاهش ۱۸ درصدی بارندگی ها

عصر تبریز: معاون مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت : بیشترین دمای در تابستان با دمای ۴۴ درجه ثبت شده که نسبت به میانگین بلند مدت هشت دهم و نسبت به سال قبل دو و شش دهم گرمتر شده است. جوان عبدلی در کار گروه کشاورزی مراغه همچنین از کاهش ۱۸ درصدی بارندگی ها نسبت به […]

عصر تبریز: معاون مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت : بیشترین دمای در تابستان با دمای ۴۴ درجه ثبت شده که نسبت به میانگین بلند مدت هشت دهم و نسبت به سال قبل دو و شش دهم گرمتر شده است.

جوان عبدلی در کار گروه کشاورزی مراغه همچنین از کاهش ۱۸ درصدی بارندگی ها نسبت به بلند مدت در استان خبرداد و افزود :میزان بارندگی ها در سال زراعی جاری ۳۲۹ میلیمتر بوده که نسبت به سال قبل نیز ۳۳ درصد کاهش یافته است.

وی گفت : با اجرای طرحی بنام تهک ( ترویج هواشناسی کاربردی ) اطلاعات هواشناسی به روز در اختیار کشاورزان پیشرو قرار می گیرد.

وی هدف از اجرای این طرح را دادن اطلاعات هواشناسی به کشاورزان برای جلوگیری از خسارت سرما ، تگرگ، بارندگی و سیل اعلام کرد.

معاون مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی ، از تبدیل ایستگاه هواشناسی مرکز تحقیات دیم کشور در مراغه به ایستگاه خودکار خبر داد.

محمودی ، معاون فرماندار شهرستان مراغه نیز خواستار افزایش ایستگاههای هواشناسی در مناطق کوهستانی این شهر بویژه دامنه های سهند شد.

تابستان امسال دمای هوا در آذربایجان شرقی دو و شش دهم درجه گرمتر از سال قبل شده است.