کشت و صنعت مغان را «ژائله» خرید/واگذاری براساس اهلیت و توان مالی
کشت و صنعت مغان را «ژائله» خرید/واگذاری براساس اهلیت و توان مالی
اردبیل - استاندار اردبیل با اشاره به بررسی اهلیت و توان مالی دومین شرکت‌کننده مزایده کشت و صنعت مغان از واگذاری این بنگاه اقتصادی بزرگ به شرکت شیرین‌عسل خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، اکبر بهنام‌جو شامگاه گذشته در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه تلویزیونی اردبیل با اشاره به اقدامات و دغدغه‌های نماینده ولی فقیه در استان، دستگاه قضایی، نمایندگان مجلس، دستگاه امنیتی و … در خصوص اهلیت در واگذاری کشت و صنعت مغان، اظهار کرد: تمام دغدغه ما این بود که برنده مزایده اهلیت داشته و بتواند مجموعه کشت و صنعت را اداره کند.

وی با اشاره به لزوم واگذاری کشت و صنعت به بخش خصوصی در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی برای افزایش بهره‌وری، افزود: از فردای روزی که متوجه شدیم نفر اول مزایده اهلیت لازم را ندارد، مخالفت شدید انجام شد و سازمان خصوصی‌سازی نیز با توجه به ادله مثبته از جمله مسائل و مشکلات و عدم توان مالی نفر اول بحث واگذاری را رد و نفر دوم مورد تایید قرار گرفت تا مساله واگذاری انجام شود.

استاندار اردبیل، ادامه داد: براساس همان مزایده اول و براساس اهلیت و توان مالی نفر دوم بحث واگذاری انجام شد.

بهنام‌جو تصریح کرد: شرکت شیرین عسل به عنوان دومین شرکت‌کننده در مزایده نزدیک به ۱۵۰۰۰ نفر پرسنل داشته و به ۶۳ کشور دنیا صادرات دارد و توان مالی و اهلیت این شرکت مورد بررسی قرار گرفت و تعهد لازم برای افزایش اشتغال‌زایی و ایجاد صنایع تبدیلی اخذ شد.

وی بیان داشت: مقرر شد مقدمات ایجاد دو خط صنایع تبدیلی شامل رب گوجه فرنگی و کارخانه روغن تا پایان سال در کشت و صنعت مغان محیا و سال آینده افتتاح شوند و ایجاد اشتغال نیز به صورت کامل انجام شود که قطعا باعث رونق کسب و کار در منطقه و استان خواهیم بود.

گروه صنایع غذایی شیرین‌عسل نام یک شرکت تولیدکننده مواد غذایی مستقر در شهر تبریز با مالکیت یونس ژائله است، محصولات تولیدی این شرکت شامل بیسکویت، شکلات، کیک، ویفر، مارش مالو، آبنبات، تافی، آدامس و پودر و کره کاکائو و … می‌باشد.