لزوم تفکیک شناگران در دریاچه ارومیه
لزوم تفکیک شناگران در دریاچه ارومیه

ارومیه - امام جمعه ارومیه ضمن انتقاد از متولیان رسیدگی به محدوده‌های گردشگری در دریاچه ارومیه بر لزوم رسیدگی بیشتر به این اوضاع تاکید کرد.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) این شهر اقامه شد، به دیدار اخیر ائمه جمعه کشور با مقام معظم رهبری در آستانه چهلمین سالگرد برپایی نماز جمعه اشاره و اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار بیانات مهمی داشتند و یکی از این موارد اهمیت دادن به نماز جمعه است و تعبیری که در قرآن برای نماز جمعه بیان شده تعبیر عجیب و مهمی است و اینکه خطیب نماز جمعه مردم را به رعایت تقوای الهی و آگاهی سیاسی دعوت می‌کند، نشان از اهمیت این فریضه الهی دارد.

وی تصریح کرد: پس از یک هفته فعالیت روزانه مردم، تنها مکان برای بیان الزامات دینی و ارائه مباحث روز است و حتی بزرگان مسیحی در این خصوص گفته‌اند اگر فرصتی همانند نماز جمعه داشتیم تمام جهان را تحت تاثیر قرار می‌دادیم.

قریشی با به اینکه مدیران و مسوولان باید حضور بیشتر و پررنگی در نماز جمعه داشته باشند، بیان کرد: ترویج و تبلیغ برای حضور مردم در نماز جمعه بسیار با اهمیت است و امیدوارم مسوولان ارشد استان تسهیلاتی را فراهم کنند تا مردم بتوانند به راحتی در نمازهای جمعه شرکت کنند.

وی ضمن انتقاد از متولیان رسیدگی به محدوده‌های گردشگری در دریاچه ارومیه بر لزوم رسیدگی بیشتر به این اوضاع تاکید کرد و گفت: مسوولان مربوطه نسبت به رسیدگی به وضعیت گردشگران و نیز تفکیک شناگران در دریاچه توجه جدی داشته و از رخ دادن برخی موارد غیرشرعی و غیرقانونی جلوگیری کنند.