اختصاص یک میلیارد تومان برای ساماندهی عشایر اردبیل
اختصاص یک میلیارد تومان برای ساماندهی عشایر اردبیل

اردبیل - فرماندار شهرستان اردبیل از اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار با هدف ساماندهی و ارقای توانمندی جامعه عشایری شهرستان اردبیل خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، جواد زنجانی در جلسه شورای عشایر شهرستان اردبیل اظهار کرد: از این میزان اعتبار سعی بر این خواهد بود تا در کنار ساماندهی و توانمندی جامعه عشایری پروژه‌های تعریف شده زیرساختی عشایر منطقه تکمیل و عملیاتی شود.

وی خاطرنشان کرد: این میزان اعتبار علاوه بر منابعی است که دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان برای اجرا و تکمیل پروژه‌ها و در راستای جلب رضایت عشایر در فصل کوچ اختصاص داده‌اند.

فرماندار اردبیل گفت: عشایر غیور، شجاع و مرزدار ما در کنار برخورداری از تاریخ و فرهنگ بسیار غنی جزو مجموعه‌های پیشتاز در دفاع از این مرز و بوم بوده و در هشت سال دفاع مقدس نیز عشایر با تقدیم شهدای بی‌شمار ارادت قلبی خود را به انقلاب و اسلام نشان داده است.

زنجانی افزود: در مقابل این همه جانفشانی و سلحشوری عشایر خدماتی که امروز در حوزه بهداشتی – درمانی، آبرسانی و راهسازی و .. انجام می‌شود، بسیار کوچک و حقیر است.

وی ادامه داد: ما از طریق تیم‌های سیار در قالب چهار مجموعه بهداشتی و اجرای ۴۸ برنامه بیش از ۱۲۲ مورد مراقبت از جامعه عشایری را انجام دادیم، به طوری که ۱۵ زن باردار عشایری بیش از ۲۶ مورد تحت مراقبت و ویزیت رایگان پزشکی قرار گرفته‌اند.

فرماندار اردبیل حضور تیم‌های متخصص را در خدمات‌رسانی بهداشتی – درمانی و ارائه ۳۵ مورد مشاوره‌های رایگان به جامعه عشایری در حل مشکلات و آسیب‌ها یادآور شد و بیان کرد: در حوزه دام ۵۶۰ راس دام جامعه عشایری واکسینه شده و بیش از ۱۹۳ هزار لیتر نفت سفید در بین جامعه عشایری توزیع شده است.